• Zajęcia sportowe

• Zapraszamy na bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci z roczników 2017-2018, które będą odbywać się w SP 13 w Będzinie🏆 👟 ⚽

Deklaracje uczęszczania na zajęcia proszę składać u wychowawców grupy do 17 września. 📃

• Zebranie

• Drodzy Rodzice!

W związku z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego 2024/2025 serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami, które odbędą się w dniu 02 września br. ( tj. poniedziełek) o godzinie 16:00.

Rodziców z grupy Jeżyki i Motylki zapraszamy w pierwszej kolejności na aulę gdzie najpierw odbędzie sie zebranie  z Dyrektorem Przedszkola

Zebranie rodziców z grupy Tygryski odbędzie się w innym terminie.

SERDECZNIE ZAPRASZMY!!!

• „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”.

• Dzieci z grupy Krasnoludki i Motylki wzięły udział w projekcie edukacyjnym „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Głównym celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Przedszkolaki wykonywały zadania projektowe na podstawie opowiadań z serii książek „Kicia Kocia”. Realizacja określonych działań przyniosła dzieciom wiele pozytywnych wrażeń, ponieważ miały one możliwość utożsamiania się z bohaterami opowiadań.

Za zaangażowanie w realizację projektu oraz wykonanie wszystkich zadań dzieci otrzymały certyfikat oraz dyplom przyjaciela Kici Koci.

• Jeżyki poznają zabytki Będzina.

• W dniu 18 czerwca 2024 roku dzieci z grupy Jeżyki uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Zamku W Będzinie. W ramach realizowanej w bieżącym roku szkolnym innowacji pedagogicznej „Mały Patriota” sześciolatki systematycznie poznawały zabytki i ważne miejsca swojej lokalnej Ojczyzny. Wizyta w Zamku Królewskim, który jest jednym z cenniejszych zabytków nie tylko naszego miasta ale całego regionu, była istotnym elementem procesu rozwijania patriotyzmu i dumy z dziedzictwa narodowego przedszkolaków. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały tę imponującą średniowieczną warownię obronną wzniesioną w połowie XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego w systemie tzw. Orlich Gniazd. Obejrzały zgromadzoną salach zamkowych kolekcję ukazującą rozwój broni i uzbrojenia od XVI do pocz. XX wieku, ciekawe okazy broni białej – siecznej i drzewcowej, broń palną, miotającą i elementy uzbrojenia ochronnego. Przedszkolaki poznały ciekawe szczegóły z życia naszych średniowiecznych przodków. Zwiedzanie zakończył miły spacer wzdłuż murów obronnych będzińskiego zamczyska.

• Dzień Rodziny na sportowo - ZAJĄCZKI

• Wymarzona pogoda, dobre nastroje i pozytywna energia towarzyszyła dzieciom z grupy Zajączki oraz ich rodzinom na turnieju sportowym zorganizowanym z okazji Dnia Rodziny, który odbył się 17 czerwca br.

Podzieleni na grupy dzieci i rodzice, wzięli udział w różnych konkurencjach sprawnościowych tj. bieg w workach, przeciąganie liny, skok na piłkach czy bieg w parach. Tego dnia nie było przegranych. Wszyscy zasłużyli na wygraną swoją aktywną postawą w zabawie oraz dopingowaniem siebie nawzajem.

Dzień Rodziny był wspaniałą okazją do spędzenia razem miłych chwil, wspólnej zabawy pełnej radości i uśmiechu. Dziękuję bardzo Rodzicom za zaangażowanie, liczną obecność oraz wspaniałą zabawę .

• TYGRYSKI I JEŻYKI ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE

• W ubiegłym tygodniu odbyły się uroczystości pożegnania sześciolatków w grupach TYGRYSKI i JEŻYKI. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i wycieczek szybko minęło, aż nadszedł czas pożegnań. Podczas uroczystości dzieci dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne.  Po występach wszystkie przedszkolaki otrzymaly dyplomy i drobne upominki. Nie zabrakło pysznego poczęstunku.

Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas i mnóstwo wspaniałych, wyjątkowych chwil. Rodzicom dziękujemy za owocną współpracę, zaangażownaie w życie przedszkola.

Absolwentom opuszczającym mury przedszkola, by po wakacjach rozpocząć naukę w klasie pierwszej życzymy wielu sukcesów i spełnienia marzeń:)

• „MOTYLKI” i „ZAJĄCZKI” W TEATRZE DZIECI ZAGŁĘBIA W BĘDZINIE

• Dnia 14 czerwca 2024r. najmłodsze przedszkolaki z grupy „Motylki” oraz „Zajączki” wybrały się po raz pierwszy wraz ze swoimi paniami w odwiedziny do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na spektakl w ramach „Baby – sceny” pt. „Bajka o Stworku bez kolorku”. Przedszkolaki już od pierwszych chwil aktywnie uczestniczyły w teatralnej przygodzie w obecności głównego bohatera- uroczego, puchatego, całkowicie białego Stworka, który ma starszego brata Kolorowego Potworka. Akcja spektaklu toczyła się wokół poznawania przez Stworka kolorków, a także zwierzątek i innych zjawisk takich jak tęcza, deszcz czy noc. Przedstawienie było okazją do świetnej zabawy poprzez aktywną interakcję na linii mały widz - aktor. W trakcie spektaklu „Motylki” oraz „Zajączki” wraz z sympatycznymi bohaterami śpiewały piosenki, uczestniczyły w animacjach ruchowych, a kiedy spektakl dobiegał końca najmłodsi zostali zaproszeni do wspólnej, wesołej zabawy różnokolorowymi piłeczkami.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród przedszkolaków. Zadowoleni, uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola i Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie odwiedzimy jeszcze nie jeden raz!!!